İçeriğe geç

ÖSYM’nin YGS Adaylarına Uyguladığı Katı Kurallara Tepki Yağıyor

ÖSYM'nin YGS Adaylarına Uyguladığı Katı Kurallara Tepki Yağıyor
Türkiye’de İlkokuldan İmam Hatip’e Kadar Eğitim Sistemini Amerika Şekillendiriyor
ÖSYM her geçen yıl öğrencilere gereksiz ekstra engeller çıkarmaya devam ediyor. Sınavlara kredi kartı, ev ve araba anahtarı ve paso gibi önemli eşyalarla gelmeyi yasaklayan ÖSYM şimdide geç kalanlara kafayı taktı. Üstelik dünyanın trafik sıkışıklığına sahip ilk 10 ülkesi arasında Türkiye olmasına rağmen.

Adnan Menderes Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğretim Görevlisi Hasan Can Oktaylar “ÖSYM’nin bu konudaki kuralı çok katı ve anlamsız. Bu sınava 2 milyon 200 bin aday giriyor, insanlar bazı sebeplerden ötürü sınava gecikebilir, bu kadar katı bir kuralın olmaması gerekir.

Sınava girenlerinde bu kadar katı, kontrollü, sıkı bir disiplin ortamında psikolojileri bozuldu. Bu durum birçok öğrencinin bir yılına mal oluyor. Eğitimde hiçbir kural insan haklarından ya da insan ihtiyacından daha değerli değildir. Birkaç dakika geç kalınabilir. Bununla ilgili bir mazeretlendirme sistemi kurulabilirdi. ÖSYM, bunu yapabilecek güçte. Bu kurallar, kamuoyunun hem gerilmesine hem de ÖSYM’nin problem çözücülüğüyle ilgili inancın ortadan kalkmasına neden oldu” dedi.

ÖSYM’nin Abartılı Saçma Yasakları Adayları Çıldırtıyor

  • Hayran
  • Mutlu
  • Üzgün
  • Kızgın
  • Sıkıcı
  • Korkunç

Benzer içerikler


Arşiv

ÖSYM’nin YGS Adaylarına Uyguladığı Katı Kurallara Tepki Yağıyor Yorumları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir