Mercedes-Benz Türk Basketbol Milli Takım Sponsorluğunu Uzattı

4 sene önce 0
Mercedes-Benz Türk Basketbol Milli Takım Sponsorluğunu Uzattı

2001 yılından beri Basketbol Milli takımın sponsoru olan Mercedes-Benz Türk, sponsorluk sözleşmesini 2018 yılı sonuna kadar uzattı. Mercedes-Benz Türk daha önce futbol Milli takımımızla sözleşmesini 2018 yılına kadar uzatmıştı.

Mercedes Benz sponsorluk anlaşması imza töreni Abdi İpekçi Spor Salonunda gerçekleştirildi.

Anlaşma kapsamında; özel olarak Milli Takım için tasarlanan otobüsünün yanında, otomobil ve hafif ticari araçlardan oluşan dev bir Mercedes-Benz filosu da Türkiye Basketbol Federasyonu’nun hizmetine sunuldu.

Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Harun Erdenay yaptığı konuşmada “2001 yılından beri 14 yıldır Milli Takımlarımızın en konforlu biçimde seyahat etmelerini sağlayan Mercedes-Benz Türk’e teşekkür ediyoruz. Uzun yıllardır istikrarlı bir şekilde devam eden birlikteliğimizi bugün Mercedes-Benz ile 2018 yılına kadar uzatıyoruz. Mercedes-Benz gibi önemli bir markanın desteğini yanımızda hissetmek Milli Takımlarımız ile birlikte tüm federasyon çalışanları için çok değerli. Basketbol yükselen bir değer. 2001’den beri birçok başarıyı arka arkaya yaşadık. Kadın Milli Basketbol Takımımız, Rio Olimpiyatları için eleme oynama hakkı kazandı. Sıra EuroBasket 2015’te ve Berlin’de. Sponsorumuz Mercedes-Benz’e Türk sporuna ve basketboluna olan katkılarından ötürü çok teşekkür ederim” dedi.

Mercedes-Benz Türk Satış ve Pazarlama Direktörü Süer Sülün; “Bu işbirliği, türünün en istikrarlı ve uzun süreli örneklerinden biridir. 14 yıldır iyi gün, kötü gün demeden Milli Takımlarımızın resmi sponsoru olarak daima sizlerin yanında olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz ve bu başarılı takımlara olan desteğimizi sürdürme konusunda kararlıyız. Mercedes-Benz Türk ailesi olarak tüm sporcularımızın ve federasyonun başarılarının artarak devam etmesini temenni ediyoruz. Eylül ayında Almanya’nın Berlin kentinde gerçekleşecek olan 2015 FIBA Erkekler Avrupa Basketbol Şampiyonası’nda Milli Takımımıza başarılar diliyoruz” dedi.

İmza töreni TBF Merkez Binası önünde Mercedes Benz Türk filosu önünde çekilen hatıra fotoğraflarıyla sona erdi.

  • Hayran
  • Mutlu
  • Üzgün
  • Kızgın
  • Sıkıcı
  • Korkunç
Hangi Marka Hangi Ülkenin | Amerikan Malları Listesi