Marketlerde Satılan Ürünlerin Zararları Hazır Paketlenmiş Her Türlü Gıda İnsanlara Zararlı

Marketlerde Satılan Ürünlerin Zararları Hazır Paketlenmiş Her Türlü Gıda İnsanlara Zararlı

Ambalaj içinde çeşitli kimyasallar içeren gıda ve içeceklerin tamamı insanlara zararlı ve çeşitli hastalıkları artırıyor.

Bisküvi, kek, kraker ve meyveli yoğurt gibi paketlenmiş tüm gıdalar ile gazlı içeceklerde bulunan fruktoz, insan vücudundan en erken 8 gün sonra atılıyor. Bu besinler tansiyon ve kolesterolü yükseltip, karaciğeri yağlandırıyor.

Hazır, paketlenmiş her türlü gıdanın sağlığa zararlı olduğunu söyleyen İç Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Osman Erk, şu uyarılarda bulundu:

Paketlenmiş meyve suları bol miktarda fruktozdan zengin mısır şurubu barındırıyor. Fosforik asit, sitrik asit kullanılıyor. Çok sayıda koruyucu ve renklendirici içeriyor. Bunlar da hastalıklara davetiye çıkartıyor. Kutularında da plastikler, Bisfenol-A denilen zehir yer alıyor. Bu zararlı madde cinsiyet hormonlarını bozuyor. Kansere neden oluyor. Obeziteye, insülin direncine yol açıyor. Kısacası meyve suyu alıp içmeden önce geniş kapsamlı düşünmek gerekiyor.

Cipslerden de uzak durmak önemli. Bir paket cips 2,5 çay kaşığı işlenmiş yağ içeriyor. İşlenmiş yağ da kansere neden olur. Aroma artırıcılar her türlü hastalığa yol açar.

Açlığımızı bastırmak için yediğimiz bisküvilerin içerisinde bol miktarda yağ, un, çok az protein var. Un olunca bağırsakta hemen şekere dönüşüyor. Bu da obeziteyi çağırıyor. Diyabet, kanser ve nörolojik her türlü hastalık tetikleniyor. Paketlenmiş tüm gıdalar vücudun dengesini bozar. İşlenmiş yağlar barındırır. Hazır gıdaların ömrünü uzatmak için kullanılan katkı maddesi insan ömrünü kısaltır.

Yapay ve katkı maddesi deposu bu iştah kabartan gıdalardan uzak durmak gerekiyor.

Her çeşit meyveden yapılan paket meyve suları da uzak durulması gereken besinler arasında yer alıyor. Raf ömrünü uzatmak için içine konulan koruyucu maddeler ve yapay şeker küçük büyük herkesin sağlığını tehdit ediyor.

Başta kola olmak üzere gazlı içeceklerin tamamı sağlığa zarar veriyor. Maden sodası yerine maden suyu içilmesi öneriliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir