Başakşehir Ligin İlk Yarısında Aldığı Galibiyetlerden Fazla Alamazsa Şampiyonluğu Yine Kaybedecek

2 ay önce 0
Başakşehir Ligin İlk Yarısında Aldığı Galibiyetlerden Fazla Alamazsa Şampiyonluğu Yine Kaybedecek

Başakşehir Ligin İlk Yarısında Aldığı Galibiyetlerden Fazla Alamazsa Şampiyonluğu Yine Kaybedecek

M. Başakşehir 3. kez ligin ilk yarısını lider tamamladı. Başakşehir ligin ikinci yarısının ilk haftasında formda olan, çıkış yapan Trabzonspor ile maç yapacak.

Maçın favorisi Trabzonspor kazanırsa, Başakşehir’in yine önceki sezonlarda olduğu gibi düşüşe geçip şampiyonluğu kaybetmesi beklenebilir çünkü alttaki takımlarla olan puan farkı bir anda 3’e inecek. Başakşehir ligin ilk yarısının son 4 haftasında 7 puan kaybetmişti.

Bu sezon ligin şampiyonluk favorisi oturmuş kadrosuyla ikinci yarıda fikstür avantajına sahip olan son şampiyon Galatasaray. Başakşehir aynı şekilde Galatasaray’a da mağlup olduğu anda şampiyonluğu kaybetmesi kesinleşebilir.

2016-2017 Sezonunda ligin ilk yarısını lider bitiren Başakşehir ligin ikinci yarısında liderliği hiç göremedi ve Beşiktaş ikinci yarıda 17 hafta liderlik koltuğunda kalarak şampiyonluk yaşadı.

2017-2018 Sezonunda ise Başakşehir sadece 28. haftaya kadar Galatasaray ile yarışabildi ve sezon sonunda 7 mağlubiyetli Galatasaray şampiyon oldu. Türk futbol tarihinde yıllardan beri Galatasaray ilk iki sırada şampiyonluk yarışında ise mutlaka şampiyon oluyor. Başakşehir ise sürekli ligin ikinci yarılarında dökülmeye başlıyor.

Medipol Başakşehir’in en büyük sorunu ligin ikinci yarısında ilk yarıda aldığı galibiyetlerden fazla galibiyet alamamak.

2016-2017 sezonunda ligin ilk yarısında 11 galibiyet alan Başakşehir ligin ikinci yarısında 10 galibiyet alabildi.
Aynı sezon Beşiktaş ligin ilk yarısında 11 galibiyet almasına rağmen ligin ikinci yarısında 12 galibiyet alarak şampiyon oldu.

2017-2018 sezonunda ise ligin ilk yarısında 11 galibiyet alan Başakşehir ligin ikinci yarısında da 11 galibiyet alabildi.
Aynı sezon Galatasaray ligin ilk yarısında 11 galibiyet almasına rağmen ligin ikinci yarısında 13 galibiyet alarak şampiyon oldu.

  • Hayran
  • Mutlu
  • Üzgün
  • Kızgın
  • Sıkıcı
  • Korkunç
Hangi Marka Hangi Ülkenin | Amerikan Malları Listesi