Kırgızistan’da 2.Dünya Göçebe Oyunlarına Yabancıların Katılımı Yüksek

3 sene önce 0
Kırgızistan'da 2.Dünya Göçebe Oyunlarına Yabancıların Katılımı Yüksek

Kırgızistan’da 2. kez düzenlenen Dünya Göçebe Oyunları 3 Eylül’de başladı. 8 Eylül tarihine kadar düzenlenecek organizasyonda 26 spor türünde 62 ülkeden sporcular yarışıyor. Toplam 387 madalya dağıtılacak.

Oyunlar için 500’den fazla yerli yabancı medya temsilcisi Kırgızistan’da bulunuyor.

Bu oyunlar kapsamında ülkenin çeşitli bölgelerinden ve yurt dışından çok sayıda turist oyunları izlemek için ülkede bulunuyor.

Bazı turistlerin organizasyonla ilgili yorumları şöyle;
İsveçreli Linda ve Malta: Genellikle, bizim buraya gelme amacımız dağları görmekti. Kırgız dağlarında yürüyüş yapmayı düşünüyorduk, Bişkek’te Göçebe Oyunları reklamını görür görmez hemen buraya koştuk. Bizim Kırgızistan hakkında izlenimlerimiz harika. Burası çok güzel bir ülkeymiş ve Oyun da mükemmel organize ediliyor. İsveçre’ye gittiğimizde Kırgızistan gibi güzel bir ülkeyi anlatacağız.

Rusya Maç TV televizyon operatörü Mariya Buylova: Ben Kırgızistan’da ilk defa bulunuyorum, her şey acayip. Ülke hakkında düşüncelerim olumlu. Oyunlar üst düzeyde geçiyor, en önemlisi oynanan oyunlar çok ilginç ve heyecan verici. Özellikle, Kökbörü ve Mas Güreşi. Olumsuz taraflarından bahsedersek, açılış töreni gününde sporcuların çıkması çok uzun sürdü.

Belçikalı Matthew: Organizasyon beklentilerime değdi. Tam böyle bir tatil hakkında hayal kurmuştum. Büyük Oyuna tanık olduğum için çok mutluyum, izlenimlerim bir ömür boyu sürecek.

Japon Katz Miura: Ben Kırgızistan’da 2 yıldan beri yaşıyorum ve her gün buranın güzelliği ile yetiniyorum. Özellikle, Oyunlar için Japonya’dan iki arkadaşımı davet ettim ve onlar da çok memnun. Onlara göre, bu oyunlar dünyaya reklam edilmeli. Her şey çok güzel, tüm organizatörlere teşekkür ederiz.

İngiliz Thomas: Ben oyunları internetten öğrendim ve buraya geldim. Beklentilerimden daha iyi.

Amerikalı Emmy: Biz Dünya Göçebe Oyunlarını duyduğumuzda, ülkemiz çok uzak olmasına rağmen ailemizle buraya geldik. Bu ülkeyi çok sevdik. Sizin kültürünüz, yemekleriniz ve doğa çok güzel. Oyunlar üst düzeyde geçiyor ve bazı oyunları ben ilk kez izliyorum. Burda çocuklarımla bulunmaktan keyif alıyorum.

  • Hayran
  • Mutlu
  • Üzgün
  • Kızgın
  • Sıkıcı
  • Korkunç
Hangi Marka Hangi Ülkenin | Amerikan Malları Listesi