İçeriğe geç
Arama Yapıldıkça Ağaç Dikilmesini Sağlayan Ecosia Arama Motoru

İstanbul’da Yeni Yapılacak Okulların Altı Kapalı Otopark Olacak

İstanbul'da Yeni Yapılacak Okulların Altı Kapalı Otopark Olacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve İstanbul Valiliği, İstanbul’da yapılacak olan yeni okulların altına kapalı otopark yapılmasını benimsedi. Erdoğan, İstanbul’daki park sorununu çözmek için okulların altına otopark yapılması gerektiğini söyledi.

Çarpık kentleşmenin bir numaralı örneklerinden biri olan İstanbul’da düzgün yollar bulunmuyor. Yolları genellikle yokuşlu ve dar, bunun üstüne plansız kentsel dönüşüm eklenince bütün şehir beton yığınına dönüştü ve daha önce araçları taşıyamayan yollar bu sefer araçlarla doldu taştı.

Bu proje ile otopark gelirlerinin bir kısmı okul idarelerine aktarılacak. Projenin işletmesi ise İstanbul Büyük Şehir Belediyesi’ne ait olacak.

Erdoğan, konuyla ilgili yaptığı açıklamada; “Okulların bahçesinin altına otoparklar yapalım, hem mahallenin araçlarını park etme sıkıntısını ortadan kaldıralım, hem de belediyeler verdikleri sözleri yerine getirmiş olsunlar” dedi.

Muhalefet partisi vekilleri ise araç giriş ve çıkışlarının okullarda güvenlik açığı yapacağını, araçlardan çıkan egzoz gazının sağlık sorunlarına yol açacağı belirtilirken ayrıca araçların gürültüsü ders ve sınav saatlerinde öğrencileri etkileyebilir.

  • Hayran
  • Mutlu
  • Üzgün
  • Kızgın
  • Sıkıcı
  • Korkunç

Benzer içerikler


Arşiv

İstanbul’da Yeni Yapılacak Okulların Altı Kapalı Otopark Olacak Yorumları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir