İstanbul Yaşan Kalitesine Göre 39 İlçe Sıralaması ve Belediye Başkanları

4 sene önce 0
İstanbul Yaşan Kalitesine Göre 39 İlçe Sıralaması ve Belediye Başkanları

İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Murat Şeker tarafından gerçekleştirilen İstanbul’da Yaşam Kalitesi Araştırmasında İstanbul ile ilgili süreli araştırmalar ve ilçelerin sosyo-ekonomik alanda gösterdikleri gelişimleri takip ediliyor. Halkın sosyo-ekonomik yapısı, yaşam kalitesini etkileyen en önemli faktör.

İstanbul’un yaşam kalitesi araştırmasında vatandaşların eksik gördüğü kamu hizmetleri;
Otopark
Trafik düzenleme
Yeşil alan miktarı
Park ve oyun alanları
Hava kirliliğiyle mücadele

İstanbul yaşan kalitesine göre sıralanan 39 ilçe ve belediyeleri yöneten parti belediye başkanı adları

1. Beşiktaş (CHP – Murat Hazinedar)
2. Kadıköy (CHP – Aykurt Nuhoğlu)
3. Bakırköy (CHP – Bülent Kerimoğlu)
4. Şişli (CHP – Hasan Hayri İnönü)
5. Fatih (AK Parti – Mustafa Demir
6. Beyoğlu (AK Parti – Ahmet Misbah Demircan)
7. Üsküdar (AK Parti – Hilmi Türkmen)
8. Sarıyer (CHP – Şükrü Genç)
9. Eyüp (AK Parti – Remzi Aydın)
10. Maltepe (CHP – Ali Kılıç)
11. Kartal (CHP – Altınok Öz)
12. Küçükçekmece (AK Parti – Temel Karadeniz)
13. Bayrampaşa (AK Parti – Atila Aydıner)
14. Büyükçekmece (CHP – Hasan Akgün)
15. Bahçelievler (AK Parti – Osman Develioğlu)
16. Ataşehir (CHP – Battal İlgezdi)
17. Pendik (AK Parti – Salih Kenan Şahin)
18. Zeytinburnu (AK Parti – Murat Aydın)
19. Beylikdüzü (CHP – Ekrem İmamoğlu)
20. Beykoz (AK Parti – Yücel Çelikbilek)
21. Tuzla (AK Parti – Şadi Yazıcı)
22. Kağıthane (AK Parti – Fazlı Kılıç)
23. Ümraniye (AK Parti – Hasan Can)
24. Güngören (AK Parti – Şakir Yücel Karaman)
25. Adalar (CHP – Atilla Aytaç)
26. Başakşehir (AK Parti – Mevlüt Uysal)
27. Avcılar (CHP – Hanay Handan Toprak Benli)
28. Bağcılar (AK Parti – Lokman Çağırıcı)
29. Esenyurt (AK Parti – Necmi Kadıoğlu)
30. Çatalca (CHP – Cem Kara)
31. Çekmeköy (AK Parti – Ahmet Poyraz)
32. Silivri (CHP – Özcan Işıklar)
33. Gaziosmanpaşa (AK Parti – Hasan Tahsin Usta)
34. Sancaktepe (AK Parti – İsmail Erdem)
35. Esenler (AK Parti – Mehmet Tevfik Göksu)
36. Sultangazi (AK Parti – Cahit Altunay)
37. Şile (AK Parti – Can Tabakoğlu)
38. Sultanbeyli (AK Parti – Hüseyin Keskin)
39. Arnavutköy (AK Parti – Ahmet Haşimi Baltacı)

  • Hayran
  • Mutlu
  • Üzgün
  • Kızgın
  • Sıkıcı
  • Korkunç
Hangi Marka Hangi Ülkenin | Amerikan Malları Listesi