İçeriğe geç

Hatıra Ormanı’na fidan diktiler

Hatıra Ormanı’na fidan diktiler
Limak Turizm Grubu, ‘Hatıra Orman Projesi’ kapsamında geleneksel hale getirdiği ağaç dikim töreni, 11 ülkeden gelen misafirlerin katılımıyla gerçekleşti. Antalya’nın Serik ilçesinde bulunan ‘Hatıra Ormanı’na 5 bin yeni fidan dikildi.

Limak Turizm Grubu, Orman Bakanlığı’nın tahsis ettiği 100 dönüm alanda her sene ağaç dikme töreni düzenleyen Limak Turizm Grubu hatıra Ormanı’na bu sene de geniş bir katılımla yeni fidanlar ekledi. Bu sene 11 ülkeden gelen misafirler, otel yöneticileri ve personelinin katılımıyla gerçekleştirildi. Projenin amacı Antalya’ya ilgi çekip, çevre bilincini artıran çalışmalarla desteklemek. Bu hatıra ormanını her geçen yıl zenginleştirmek.

Türkiye’yi ziyareti kapsamında ağaç dikim şenliğine katılan misafirler etkinlikten ayrılırken çok mutlu olduklarını belirtti. Hatıra Ormanı’ndaki ağaç sayısı 2011 yılından bu yana düzenli olarak dikilen fidanlarla birlikte bu yıl 20 bine yükseldi.

Çevre dostu bir anlayışla çalışmalarını sürdüren Limak Turizm Grubu’nun Koordinatörü yaptığı açıklamada, Bu projeye büyük önem veriyoruz. Her misafirimiz bizim için ayrı ayrı önem taşıyor. Diktiğimiz her ağaçla birlikte onların anısını Antalya’da yaşatmış oluyoruz. Onlar da ilerleyen senelerde tesislerimize tekrar geldiklerinde ağaçlarını görmek istiyorlar. Gelenek haline getirdiğimiz Hatıra Ormanı Projesi’ndeki hedefimiz, ağaç sayısını 10 yılda 100 bin ağaca tamamlamak.

  • Hayran
  • Mutlu
  • Üzgün
  • Kızgın
  • Sıkıcı
  • Korkunç

Benzer içerikler


Ekonomi

Hatıra Ormanı’na fidan diktiler Yorumları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir