Garry Rodrigues Galatasaray’a Transfer Oldu

2 sene önce 0
Garry Rodrigues Galatasaray'a Transfer Oldu

Galatasaray kulübü Yeşil Burun Adaları asıllı 1990 Hollanda doğumlu Garry Rodrigues’i PAOK kulübünden 3,5 milyon avro karşılığında 4,5 yıllığına transfer etti. Ayrıca futbolcunun bir sonraki transferinden sağlanacak kazancının yüzde 20’si PAOK kulübüne ödenecek.

Futbolcuya Galatasaray kulübünden yapılacak ödemeler şöyle;
2016-2017 sezonu için net 675 bin avro ve 2021 sezonuna kadar yıllık net 1 milyon 350 bin avro sabit ücret ödenecek ve ayrıca futbolcunun fiilen oynadığı TFF Süper Lig ve UEFA müsabakalarında alacağı her bir puan için 4 bin avro prim ile futbolcunun ilk 11’de oynadığı müsabakalar için yüzde 100, sonradan oyuna girdiği müsabakalar için yüzde 50 ve ilk 18 kişilik kadroda olup oyuna girmediği müsabakalar için yüzde 25 oranında ödenecek.

Futbola 14 yaşında Feyenoord altyapısında başlayan Rodrigues, 2007’de kariyerine Portekiz’de Real Sport Clube ile devam etti.

PAOK ile 2015-16 sezonunda 36 maça çıkan Rodrigues 7 kez rakip fileleri havalandırdı. Rodrigues elemelerde 1, gruplarda da 2 gol kaydederek takımın bir üst tura çıkmasında önemli rol oynadı. Ligde ise 11’i ilk 11 olmak üzere 12 mücadelede forma giyen 26 yaşındaki oyuncu 3 kez fileleri havalandırmayı başardı.

Futbolcu Galatasaray’a transferi sonrası şu ifadeleri kullandı:
“Çok heyecanlıyım. Galatasaray için sahada her şeyimi vereceğim. Galatasaray hakkında çok şey biliyorum. Küçükken en sevdiğim oyunculardan biri Hasan Şaş’tı. Galatasaray’ın Türkiye’nin büyük kulübü olduğunu, çok büyük bir tarihe sahip olduğunu biliyorum.

Galatasaray’da olmak benim için bir rüyaydı ama bu şimdi gerçek oluyor. Bu yüzden çok mutluyum. Galatasaray taraftarına şunu söylemek istiyorum; Galatasaray için sahada her zaman yüreğimi ortaya koyacağım; taraftarlar takımın, bizim hep arkamızda olsunlar. Çok onurlu ve mutluyum” dedi.

  • Hayran
  • Mutlu
  • Üzgün
  • Kızgın
  • Sıkıcı
  • Korkunç
Hangi Marka Hangi Ülkenin | Amerikan Malları Listesi