İçeriğe geç

Galatasaray’da 2 milyon Üye Projesi İle Galatasaray Tüzüğünü Değişerek Lise Gücünü Azaltabilir mi

Galatasaray'da 2 milyon Üye Projesi İle Galatasaray Tüzüğünü Değişerek Lise Gücünü Azaltabilir mi

Galatasaray’da Hakan Şükür ile Arif Erdem’in genel kurulda ihraç edilmemesinden sonra gündeme gelen Galatasaray lisesi mezunlarıyla ilgili eleştirilerden sonra Galatasaray Lisesi mezunu Dursun Özbek’in bu konuda bir çalışma yaptığı ve tüzük kongresi yapacağı iddia ediliyor. Ancak yeni tüzüğün yine Galatasaray Lisesi mezunu çoğunluğa sahip olan genel kuruldan geçme ihtimali çok zayıf.

Ayrıca aidat ödemeyen çok sayıda Galatasaray Lisesi mezunu olduğu belirtiliyor.

Galatasaraylı taraftarlar kulübün hakimiyetine sahip olan Galatasaray Lisesi’nin kulüp üzerindeki gücünün kaldırılarak yönetimin tüm taraftarlara yani Galatasaray lisesi mezunu olmayan Galatasaraylılara açılmasını istiyor. Kulübe Galatasaray lisesi dışından yılda en fazla 50 kişi üye olabiliyor ama Galatasaray taraftarı olmayıp lisesinden mezun olan herkes rahatlıkla Galatasaray üyesi olabiliyor.

Adnan Polat katıldığı bir televizyon programında Galatasaray’da bir idari problemin olduğunu ve bunu çözmesi gerektiğini Galatasaray’ın liselilerle ilgili adaletsizliği düzeltmesi gerektiğini vurgulamıştı.

Adnan Polat özetle şunları ifade etmişti “Galatasaray’ın bir numaralı problemi tüzüğündeki çifte standardı. Bunun ortadan kalkması lazım. Galatasaray kulübü, Galatasaray’a gönül verenlere aynı mesafede duran bir tüzük hazırlaması lazım. Galatasaray’daki liseli, lisesiz muhabbetinin ortadan kaldırılması lazım. Bu söylediğim konu Galatasaray lisecilerini deli ediyor. Lisecilerin ekmek teknesi Galatasaray kulübü.

Liseli olmayan Galatasaraylılar, savunmaları alınmadan kulüpten uzaklaştırılıyor. 2011’den sonra kulübün yerini bilmeyen insanlar başkan oldu. Bizden sonra gelen yöneticiler pervasızca para harcadı. Ünal Aysal, kaynaklar bitince kaçar dedim öylede oldu.

Dursun Özbek, bana Galatasaray’daki harcanan paraların inceleneceği sözünü verdi” demişti.

Galatasaray Spor Kulübü Üyelik Tüzüğü
MADDE 7: Kulübe üye olabilmek için adayın Türk Medeni Kanunu ve Dernekler Kanunu’na göre üye olma hakkına sahip bulunması; yurt içinde rakip sayılabilecek bir başka spor kulübünde üye, lisanslı sporcu ya da görevli olmaması; Sicil Kurulu tarafından üyeliğe alınmasının önerilmesi; Yönetim Kurulunca kabul kararının alınması zorunludur.
Ayrıca, üye olmak için başvuruda bulunan kişilerin aşağıda belirtilen gruplardan birine dahil olmaları da zorunludur.
A Grubu: Galatasaray Lisesi’nde en az 2 yıl okumuş olanlar.
B Grubu: Kulüp Başkanının önerisi ile takvim yılı başına en fazla 15 kişi, başka bir kayıt aranmaksızın üye olabilir.
C Grubu: En az 5 yıl süre ile amatör veya profesyonel olarak Kulüp adına yarışmalara katılmış, spor yaşamını Kulüpte tamamlamış, bu hususu Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü veya ilgili federasyondan alınan yazılı belge ile kanıtlamış ve spor yaşamını tamamladıktan sonra 5 yıl içinde üyeliğe başvuran sporcular. (Kulüp menfaatleri doğrultusunda transferi gerçekleşen sporcular Yönetim Kurulu kararı ile spor yaşamını Kulüpte tamamlamış olma koşulundan muaf tutulabilirler)
D Grubu: En az 5 yıllık üyelerin çocukları ve eşleri.
E Grubu: Yukarıdaki grupların dışında kalanlar.

MADDE 8: A ve C gruplarında yukarıda tanımlanan üye adayları için hiçbir sayısal sınırlama uygulanmaz.
A ve C grupları dışında diğer gruplarda tanımlanan adaylardan üyeliğe alınacakların toplam sayısı her yıl Ocak ayında Yönetim Kurulu tarafından belirlenir.
Alınacak toplam üye sayısı bir önceki yıl sonu itibarı ile Kulübün kaydı açık üye sayısının yüzde 3’ünden fazla olamaz.
Yönetim Kurulu tarafından belirlenen alınacak toplam üye sayısından fazla üye kabul edilmesi durumunda, işlem sırasına göre sınırı aşan üyelik geçersiz olur ve düşer ancak her durumda, bir yılda kabul edilecek toplam üye sayısı 400’ü aşamaz.

  • Hayran
  • Mutlu
  • Üzgün
  • Kızgın
  • Sıkıcı
  • Korkunç

Benzer içerikler


Spor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir