Galatasaray UEFA’da 268. Maçına Çıkacak

3 sene önce 0
Galatasaray UEFA'da 268. Maçına Çıkacak

UEFA Avrupa Ligi Son 32 Turu ilk maçında Galatasaray evinde İtalya temsilcisi Lazio ile karşılaşacak. Galatasaray’ın 268. UEFA mücadelesi, yarın akşam saat 22.05’te başlayacak. Karşılaşma Tivibu Spor kanalından naklen şifreli yayınlanacak.

Futbolda Türk takımları içinde UEFA organizasyonlarında en çok maça çıkan takım olan Galatasaray daha önce oynadığı 267 maçta 98 galibiyet 100 mağlubiyet alırken 69 karşılaşması beraberlikle sonuçlandı. Bu maçlarda 367 kez gol atarken kalesinde 397 gol gördü.

Mustafa Denizli karşılaşma öncesi şu açıklamalarda bulundu; “Selçuk İnan’ı 200. maçı nedeniyle bir kez daha kutluyorum. yarınki maçın önemini herkes biliyor. Zorlu bir takımla oynayacağız. Bu saatten sonra kolay bir takımla kimse oynayamaz.

Bu maçlarda mesaj verilmeyecek tek taraftar grubu Galatasaray taraftarıdır. Onların yaşadıkları çok net, açıkça ortadadır.

Galatasaray’ın amacı var olduğu her kulvarda sonuna kadar gitmektir. Bazen zorluklar da çıkabilir karşınıza ama bu zorlukları ben de çok yaşadım. Ligde iyi konumda olmadığımızı biliyorum. Yine de takımıma olan güvenim asla bu konumdan ötürü azalmadı. Biz hedeflerimize her şartta odaklanıyoruz.

Elimizde bir avantaj olması için kazanmamız hatta mümkünse gol yemden kazanmamız gerek. Bunun için ciddi bir sabır gerekiyor.

Benim de her teknik adam gibi başarılı ve başarısız günlerim olmuştur. İşimi yaparken az hata yapmaya gayret ederim. Hata yapmamak mümkün değildir. Koşullar bazen sizin müdahalelerinizi işlevsiz kılabilir ama burası Galatasaray’dır. Biz her şeyi, neler olacağını yaşayarak göreceğiz.

Ben bu camiaya geleli 33 yıl oldu. Geriye dönüp baktığımızda neler yaşadığımızı herkes biliyor. Bu yaşadıklarımızı dibe batmak olarak görürsek, diğer yaşadıklarımızın tarifi yok demektir. Biz düşüncelerimizi gerçekleştirecek potansiyele sahibiz. Her türlü zorluğu hep yaşadık, yaşamaya da devam ederiz. Önemli olan bunları aşabilmek. Daha önce aştık, yine aşacağız” dedi.

  • Hayran
  • Mutlu
  • Üzgün
  • Kızgın
  • Sıkıcı
  • Korkunç
Hangi Marka Hangi Ülkenin | Amerikan Malları Listesi