İçeriğe geç

Galatasaray Kadın Voleybol Takımı Finale Yükseldi

Galatasaray Kadın Voleybol Takımı Finale Yükseldi

Türkiye Voleybol ligi tarihinde hiç şampiyonluğu bulunmayan Galatasaray Kadın Voleybol takımı Vakıfbank’ı eleyerek finale yükseldi. Ayrıca önümüzdeki sezon Şampiyonlar Ligi’ndeki yerini garantiledi.

İlk maçı 3-0 kazanan Galatasaray ikinci maçı 3-2 kaybetmesine rağmen adını finale yazdırarak tarihinde hiç kazanamadığı şampiyonluğa çok fazla yaklaştı.

Vakıfbank 3-2 Galatasaray (20-25, 19-25, 25-23, 25-21, 15-10)

SEDA ASLANYÜREK: Böyle bir sonucu kamuoyunda kimse beklemiyordu ama sahada o gün kim iyiyse o kazanıyor. Kağıt üzerinde favori olmuyor. Bu senenin en iyi maçlarını oynadık. Geriye düştüğümüzde kopmadık. Şimdi önümüzde hazırlanmamız gereken bir final var. Taraftarımıza bu galibiyet armağan olsun. Bu tarihi başarıda ismim olduğu için de çok mutluyum.

NİHAN GÜNEYLİGİL: Mutluluktan önce gurur doluyum. Galatasaray’ın tarihine geçen bu ekibin içinde olmaktan, kaptanı olmaktan, arkadaşları olmaktan sonsuz gurur duyuyorum. Tüm arkadaşlarımın emeklerine sağlık. Artık finaldeyiz; herkes orada da elimizden gelenin en iyisini yapacağımızdan emin olabilir.

ASLI KALAÇ: Tüm takım arkadaşlarımı kutluyorum. Biz bu iki maçta da bütün olarak çok iyi işler yaptık. Rakibe top oynatmadık diyebiliriz. Seneye Şampiyonlar Ligi kapısını da açtık. Taraftara da bizi yalnız bırakmadıkları için teşekkür ediyorum. Rakip kim olursa olsan taraftarı finalde de yanımızda istiyoruz.

  • Hayran
  • Mutlu
  • Üzgün
  • Kızgın
  • Sıkıcı
  • Korkunç

Benzer içerikler


Spor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir