Futbolda Şike Kumpası Davasında 4 Sanık Toplam 4127 Yıl Hapis Cezası Aldı

Futbolda Şike Kumpası Davası’nda kararlar açıklandı. Davada 88 sanık yargılandı.

Kapatılan Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca 1406 yıl hapis cezasına çarptırılırken, dönemin İstanbul Organize Suçlar ile Mücadele Şube Müdürü Nazmi Ardıç, 1972 yıl 10 ay hapis cezası ile cezalandırıldı.

Futbolda şike kumpasını ilk başlatan polis, Ahmet Kalender 588 yıl hapis cezası ile cezalandırıldı.

Eski polis memuru Lokman Yanık, 161 yıl 8 ay hapis cezası ile cezalandırıldı.

Davaya Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Ali Koç, Yönetim Kurulu Üyeleri, eski yönetici Şekip Mosturoğlu ve kulüp avukatları katıldı.

Fenerbahçe’ye kurulan şike kumpasıyla ilgili sonuçlanan davadan sonra Fenerbahçe başkanı Ali Koç şu ifadeleri kullandı:

Hukuki sonuçlar ne olursa olsun, Fenerbahçe Spor Kulübüne yaşatılanlar, Fenerbahçe’nin ve milyonlarca taraftarının yaşadıkları, hiçbir hukuki sonuçla ölçülemez. Fenerbahçe açısından üzülerek söylüyorum tarihi bir gün. Keşke bu günleri yaşamasaydık.

Fenerbahçemize kamuoyu önünde, medya aracılığıyla kul hakkı yediler iftira attılar. İnsanlar intihar etti, kanser oldu, okula gidemediler.

Planladıkları, iğrenç emellerine hizmet etmek için, bu ülkeyi yeniden dizayn etmek için devletin kılcal damarlarına kadar sirayet ederek ülkemize çok büyük zararlar verdiler.

Allah bu günleri bir daha Türkiye’ye göstermesin.

Bu insanların, bu kadar güç sahibi olmaları, devletin kılcal damarlarına sızarak istediği her şeyi yapacak konuma gelmeleri, askerinden emniyetinden yargısından pek çok bakanlıklara kadar nasıl müsaade edildiyse, bunlardan yeterince ders alınması lazım. Ne kadar ders aldık, emin değilim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir