İçeriğe geç
Arama Yapıldıkça Ağaç Dikilmesini Sağlayan Ecosia Arama Motoru

Formula Pilotu Lewis Hamilton’a Göre Azerbaycan Pisti Çok Güzel

Formula Pilotu Lewis Hamilton'a Göre Azerbaycan Pisti Çok Güzel

Formula Pilotu Lewis Hamilton’a Göre Azerbaycan Pisti Çok Güzel

Mercedes adına yarışan ve genel klasmanda lider durumda olan İngiliz sürücü Lewis Hamilton Bakü pistinin çok güzel olduğunu ifade etti.

2016 yılında Bakü’de gerçekleştirilen yarış öncesinde sıralama turlarında kaza yapmış ve pek de parlak bir hafta sonu geçirememişti. 2017 yılında ise yarışı önde götürürken şanssızlık yaşayıp ekstra pit yapmak zorunda kalmış, geçen yıl ise Valtteri Bottas’ın bitime kısa bir süre kala lastik patlatmasıyla zafere ulaşmıştı.

Hamilton, Bakü’deki performansını yükseltmek istiyor. Geçen yıl ki galibiyeti şansa kazandığını düşünüyor.

Azerbaycan Pisti için “Bu çok güzel bir pist ama aynı zamanda benim çok çalışmak zorunda olduğum bir yer. Temel düşüncem, önceki yıllarda Bakü’de ortaya koyduğum performansı bir adım ileri taşımak ve geliştirmek. Geçen yılki yarışı kazandığım için şanslıydım çünkü hafta sonu boyunca yeterince hızlı değildim. Şimdi orada Valtteri’nin yine rekabetçi olmasını ve özellikle Ferrari’nin hızlı olmasını bekliyorum.

Ferrari sürücüleri düzlüklerde çok güçlüydüler ama virajlarda zaman kaybettiler. Bu felsefeyi ne kadar süre daha devam ettireceklerini merak ediyorum, bunu görmek ilginç olacak.

Bazı pistlerde tabii ki faydalı olacak ve Bakü muhtemelen bu açıdan onlar için uygun bir pist olacak fakat belki de diğerlerine o kadar da uygun olmayacak” dedi.

  • Hayran
  • Mutlu
  • Üzgün
  • Kızgın
  • Sıkıcı
  • Korkunç

Benzer içerikler


Spor

Formula Pilotu Lewis Hamilton’a Göre Azerbaycan Pisti Çok Güzel Yorumları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir