İçeriğe geç
Arama Yapıldıkça Ağaç Dikilmesini Sağlayan Ecosia Arama Motoru

Fenerbahçe Galatasaray Voleybol Maç Sonucu 2017

Fenerbahçe Galatasaray Voleybol Maç Sonucu 2017

2016-2017 Sezonu Vestel Venüs Sultanlar Ligi Play-Off Final serisi ilk maçında Fenerbahçe ile Galatasaray Kadın Voleybol Takımı karşılaştı. Fenerbahçe ev sahipliğinde oynanan mücadeleyi Fenerbahçe 27-25, 25-19 ve 25-18 setlerle 3-0 kazanarak şampiyonluğa bir adım yaklaştı.

Serideki tüm maçlar Burhan Felek Spor Salonu’nda oynanacak. Serinin ikinci maçı 29 Nisan 2017 Cumartesi günü oynanacak. 5 maç üzerinden oynanacak seride 3 maç kazanan takım şampiyonluğunu ilan edecek.

Fenerbahçe: Natalia (18), Dicle (12), Kim (11), Eda (10), Polen (2), Tomkom (2), Ezgi (1), Grothues (1), Merve (L), Melis (L)

Galatasaray: Leys (10), Güldeniz (9), Centoni (9), Aslı (7), Jack (4), Ruseva (2), Gamze (1), Nursevil (-), Seda (-), Nihan (L), Işıl (L)

Maç sonu her iki takımdan açıklamalar geldi. Fenerbahçeli oyuncular şu açıklamaları yaptı:

Dicle Nur Babat: Aslında istediğimiz oyunu sahaya yansıtamadık. İlk sette geriden geldikten sonra maçın seyrini değiştirdik. Seride 1-0 öne geçtiğimiz için çok mutluyum. Elimden geleni yapmaya çalıştım. Takıma yardımcı olduysam ne mutlu bana. Önümüzde almamız gerek 2 maç daha var. İnşallah onları da kazanıp şampiyon olacağız.

Natalia Pereira: İlk set iyi değildik ama sonrasında oyun olarak yükseldik. İlk maç bizim için önemliydi. 3-0 bizim için güzel. Diğer maç daha güçlü olacağız. Sonraki maçlar için maçın başından itibaren daha iyi olacağız.

Yeon Koung Kim: Bu maçtan önce 10 günlük bir hazırlık sürecimiz vardı, iyi çalıştık. Servislerimiz çok iyiydi, beklediğimiz gibiydi. Taraftarlarımız harikaydı. Bizi desteklemeye geldiler. Bana özellikle çok yardımcı oldular. Umarım sonraki maçta daha fazla taraftar olur.

Galatasaraydan şu açıklamalar geldi:

Başantrenör Ataman Güneyligil: Baskıyı kaldırdık ilk set, öne de geçtik. Bazen defanstan çıkardık topu. Blok yedik, parmaktan sekti, iyi defans yaptılar, pres attık orada korkak oynadık açıkçası. Bu tip setlerin geri dönüşleri bu tarz genç takımlar için zor oluyor. Seri uzun, inşallah 3-1 kazanacağız. Kendi seyircimizin önünde şampiyon olacağız. Bir seri yaşıyoruz ve oyuncularımızın bu serinin zevkini çıkarmaları lazım. Bugün onu görmedim yüzlerinde. İkinci maçtan itibaren onu sağlamaya çalışacağız.

Yardımcı antrenör Hakan Keçeli: İlk seti baya bir önde götürdük, farkı açtık. İlk seti kaybetmek tüm maça yansıdı. İstediğimiz oyunu oynayamadık. 3 maçı alan takım şampiyon olacak. Bu maçı kaybetmemiz çok önemli değil. Avantajı kendimize çevirmek istiyoruz. Kendi taraftarımızın önünde kupa kaldırmak istiyoruz.

  • Hayran
  • Mutlu
  • Üzgün
  • Kızgın
  • Sıkıcı
  • Korkunç

Benzer içerikler


Spor

Fenerbahçe Galatasaray Voleybol Maç Sonucu 2017 Yorumları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir