Diş Macunları Zehir Saçıyor Kanserojen Florür ve Florid SLS Paraben Formaldehit İçeren Ürünleri Almayın

2 hafta önce 0
Diş Macunları Zehir Saçıyor Kanserojen Florür ve Florid SLS Paraben Formaldehit İçeren Ürünleri Almayın

Diş Macunları Zehir Saçıyor Kanserojen Florür ve Florid SLS Paraben Formaldehit İçeren Ürünleri Almayın

Florür, diş çürüklerini tedavi etmez, bakterilere karşı çürükleri önlemez. Hem fare zehrinin hem de diş macununun ana bileşenlerindendir. Çoğu popüler diş macununun 120 gramında küçük bir çocuğu zehirleyecek kadar sodyum florür bulunur. Bütün kanserojen macunların üzerinde yutulmaması gerektiği ve çok küçük miktarlarda zehirin fırçaya sürülmesi gerektiği belirtilir.

Kanserojen maddenin büyük dozları felce, kas güçsüzlüğüne, kronik sarsıntılara, sonraki aşamalarda ise solunum ve kalbin durmasına yol açabilir. Florür, FDA tarafından onaylanmamıştır.

20. yüzyılın ikinci yarısında Kapitalizm bu zehirli atığın depolanma maliyetinden kurtulmak için fluoridli diş macunları masalını ortaya atmış, başta Amerika olmak üzere dünya çapında bir dizi üniversitenin diş hekimliği ve halk sağlığı bölümlerinde, diş sağlığı için fluoridin faydaları üzerine araştırmalar yönlendirmiş ve sonuçta her ülkede fluoridli diş macunları yaygınlaşmıştır.

Florürün insan vücuduna verdiği zararlar; Belirli bir kimyasalın vücutta birikmesi Biyobirikim, Üreme sistemi hasarları ve kısırlık, Beyin merkezi sinir sistemi (Alzheimer hastalığı gibi) zararları, Erken ergenlik, Tiroid hormonları tiroid bezinde olumsuz etkiler, Romatizma belirtileri florürün kemiklerde birikmesiyle ortaya çıkan ve romatizma benzeri belirtilere yol açan bir rahatsızlık, Kemik erimesi Florür, kemiklerde birikiyor.

Florür sindirim ve sinir sistemini etkiler. Florür diş minesinde beyaz, açık gri veya kahverengi lekelere yol açar. Florür diş minesinin doğal oluşumunu bozar. Daha kırılgan, sahte bir diş minesi oluşturur. Bu sahte diş minesi normal diş minesine göre diş çürükleri içi uzun vadede daha iyi koruma sağlamaz.

Kimyasal zehir dolu diş macunlarının içeriğinde yer alan diğer katkılar:

Sodyum Lauril Sülfat (SLS): Deriden emilip, organlarda birikme yapabilmektedir. Vücut tarafından emildiğinde hücrelere zarar verebiliyor. Ağızdaki aftları artırdığı ve ağız ülseriyle bağlantısı olduğu tespit edildi. Bu ürünün tadını bastırmak için bol miktarda tatlandırıcı kullanılıyor(suni tatlandırıcı mesane kanserine yol açmakta ve çocuk macununda özellikle kullanılmaktadır). Ciltte alerjik reaksiyonlara sebebiyet verir. Göz dokusuna zarar verip görme problemlerine neden olur. SLS’ye düşük miktarda olsa da dioksan diye adlandırılan kanserojen madde üretim sırasında bulaşabilmektedir.

Paraben: İngiltere’de yapılan bir araştırma da 20 göğüs tümörünün 18’inde paraben tespit edilmiş ve bazı Avrupa ülkeleri tarafından kullanımı yasaklanmıştır. Her çeşit kozmetik üründe koruyucu olarak kullanılabilmektedir. Krem, şampuan, ruj, antiperspirant, ıslak mendil, diş macunları v.b.

Formaldehit: Uluslararası Kanser Araştırma Kurumu tarafından kanserojen olarak nitelendirilmiştir.

Titanyum Dioksit: Potansiyel kanserojen, dişleri beyazlatmıyor, geçici bir süre üzerinde beyaz bir tabaka oluşmasını sağlıyor ve tükürükle yutuluyor.

Silika Hidrat: Dişlerde aşınmaya, diş minesinin incelmesine, alttaki dentin tabakasının görünür olmasına (diş sararması) sebep olabiliyor.

Gliserin: Özellikle erkeklerde çeşitli sorunlara yol açtığı raporlandı. Ayrıca diş üzerinde bir film tabakası gibi bariyer yaratıyor. Bu bariyer, dişin temizlenmesini önlüyor. Dişlerden tamamen temizlenmesi için her fırçalama sonrasında en az 25 kere ağzın çalkalanması gerek.

Macunlarda kullanılan Alüminyum insan beynini etkisiz hale getirerek Alzheimer gibi hastalıklara neden oluyor.

  • Hayran
  • Mutlu
  • Üzgün
  • Kızgın
  • Sıkıcı
  • Korkunç
Hangi Marka Hangi Ülkenin | Amerikan Malları Listesi