İçeriğe geç

Devlet Galatasaray’a 16,5 milyon TL Ödemiş

Devlet Galatasaray'a 16,5 milyon TL Ödemiş
Spor Bakanlığı, Galatasaray Spor Kulübü’ne ve kulübe bağlı şirketlere 2013-2014 sezonunda devletin 16 milyon 527 bin 806 lira 88 kuruş tutarında isim hakkı ödediğini açıkladı.
Yapılan açıklamada ayrıca; Galatasaray Spor Kulübü’nün mevzuattan ve Genel Müdürlüğümüzle yaptığı sözleşmelerden kaynaklanan yükümlülüklerini yerine getirmemesi nedeniyle Genel Müdürlüğümüzce mevzuatın emredici hükümleri kapsamında ve tamamen hukuki zorunluluk nedeniyle kulüp aleyhine çeşitli davalar açılmış ve icra takipleri başlatılmıştır. Mevzuattan ve Genel Müdürlüğümüzle yapılan sözleşmelerden kaynaklanan yükümlülüklerini yerine getirmeyen tüm kulüp, kişi ve kurumlar hakkında da aynı uygulama gerçekleştirilmekte olup, Genel Müdürlüğümüzün sadece Galatasaray’a yönelik herhangi bir uygulaması söz konusu değildir. Genel Müdürlüğümüze karşı olan yükümlülüklerini yerine getiren hiçbir kulüp veya spor kuruluşu aleyhine bu kapsamda herhangi bir işlem yapılmamaktadır.

Mülkiyeti veya kullanım hakkı Genel Müdürlüğümüze ait birçok spor tesisi ve taşınmaz, 3289 sayılı Spor Genel Müdürlüğünün Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanunun Ek 11’inci maddesi kapsamında bedelsiz veya çok düşük bedellerle spor kulüplerinin kullanımına verilmektedir. Mülkiyeti veya kullanım hakkı Spor Genel Müdürlüğüne ait olan başta Türk Telekom Arena Stadyumu olmak üzere çok sayıda spor tesisi sportif faaliyetlerde kullanılması kaydıyla Galatasaray Spor Kulübü’ne uzun süreli olarak tahsis edilmiştir.

  • Hayran
  • Mutlu
  • Üzgün
  • Kızgın
  • Sıkıcı
  • Korkunç

Benzer içerikler


Spor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir