İçeriğe geç
Arama Yapıldıkça Ağaç Dikilmesini Sağlayan Ecosia Arama Motoru

Daha Fazla Müslüman Turist İçin Türkiye’nin Dijitalleşmeye Önem Vermesi Gerekiyor

Daha Fazla Müslüman Turist İçin Türkiye'nin Dijitalleşmeye Önem Vermesi Gerekiyor

Amerika merkezli ödeme sistemi Mastercard’ın Müslümanların Seyahat Tercihleri Endeksi raporuna göre Müslüman turistler, gidecekleri yerler hakkında araştırmayı web sitelerinden yapıyor ve online rezervasyonu tercih ediyor. Online rezervasyon için en çok online seyahat acenteleri ve konaklayacakları tesisin online rezervasyon kanalını kullanıyor. Konaklama ve restoran tercihlerinde en önemli kriter ücretsiz internet hizmeti olması dikkat çekiyor. Konakladıkları otellerde Namaz zamanlarının odadaki TV ekranından görüntülenebilmesi kriteri ise 3. sırada yer alıyor.

Türkiye her yıl Müslüman turistlerin öncelikle tercih ettiği ülkeler arasında yer alıyor.

Ülkelerin ve hizmet sağlayıcıların dijitalleşmeye önem vermeleri gerektiğini vurgulayan rapor ayrıca tüm yaşlardaki Müslüman turistler için sosyal medya uygulamalarını da geliştirmelerini online ve mobil kanalları etkin kullanmaları ve onlara yönelik doğru içerik ile tanıtım yapılması gerektiğinin de altı çiziliyor.

Rapora göre, Müslüman turistler Rezervasyonu online yapmalarına karşılık, konaklama için ödemeyi kredi kartı ile yaparken ulaşım, yeme-içme ve gezdikleri tarihi/doğal yerler için ödemeyi ağırlıklı olarak nakit olarak yapıyor.

Raporda Türkiye; iletişimin kolaylığı, dijital görünürlük ve Müslüman turistlerin ihtiyaçlarına destek olma kriterlerinde ilk 10’a giremedi. Türkiye için belirtilen geliştirme alanları; iletişim, ibadet mekanları, havaalanı ve konaklama imkanları ve yeme içme olduğu görülüyor.

2018 raporunda dünya sıralamasında Bangkok ilk sıradaki yerini korurken, ilk 10 şehir sıralaması Londra, Paris, Dubai, Singapur, New York, Kuala Lumpur, Tokyo, İstanbul ve Seul şeklinde oldu.

  • Hayran
  • Mutlu
  • Üzgün
  • Kızgın
  • Sıkıcı
  • Korkunç

Benzer içerikler


Ekonomi

Daha Fazla Müslüman Turist İçin Türkiye’nin Dijitalleşmeye Önem Vermesi Gerekiyor Yorumları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir