İçeriğe geç

Böyle Oynayıp Kaybettikten Sonra Taraftarlarımız Eleştirmese Büyük Şaşkınlık Yaşardım

Böyle Oynayıp Kaybettikten Sonra Taraftarlarımız Eleştirmese Büyük Şaşkınlık Yaşardım

Alınan mağlubiyet sonrası teknik direktör Cocu dikkat çekici açıklamalar yaptı. Cocu şunları ifade etti:
Taraftarlarımızdan ve kulübümüzden özür diliyoruz. Son derece kötü bir performans gösterdik. Beklentilerden çok uzak bir görüntü sergiledik. Maç önü de bu konuyla ilgili görüş belirtmiştim. Daha şimdiden bir sonraki maçı düşünmeye başlarsak o zaman oynadığınız bu Avrupa maçında, maksimum seviyede performans gösteremezsiniz. Bu akşam da bunun ne kadar doğru olduğu sahada gösterdik.

Beşiktaş maçı farklı bir maç olacak. Pazartesi günü oynayacağımız bu maçı çok konuştuk ve bu çok konuşma da bu akşam farkı yaratan durumlardan biriydi. Bu akşamki farklardan bir kısmı bundan dolayı kaynaklandı. Dinamo galibiyeti istedi. Biz de bu durum söz konusu değildi.

Tabii ki ben sorumluyum çünkü bu takımın hocası benim. Böyle oynayıp kaybettikten sonra eğer taraftarlarımız eleştirmiyor olsa zaten çok büyük şaşkınlık yaşardım, benim için sürpriz olurdu bu durum.

Çok büyük hayal kırıklığı içerisindeyim ve aynı zamanda oynadığımız oyunun bu şekilde olmasından dolayı çok sinirliyim. Bu sorumluluğu içimde hissediyorum. Taraftarların da bu siniri, bu üzüntüyü nasıl hissettiklerini gayet iyi biliyorum. Onlar da benimle aynı hissediyorlar ve böyle hissetmekte haklılar da. Çünkü bizim takımımız bundan çok daha fazlasını gösterebilir. Hatalardan, taktikten konuşmanın çok da bir anlamı yok çünkü saha içerisinde net olarak şu gerçekleşti; rakibimiz bu akşamki karşılaşmayı kazanmayı bizden daha fazla istediğini gösterdi. Bunu hem koşu mesafelerine hem sprint mesafelerine bakarak görebilirsiniz. Tüm verilerde bunu çok net bir şekilde görebilirsiniz.

Her futbolcunun iyi maçları, kötü maçları olur, hatalar yapabilir. Bunlar son derece doğaldır ama maçı kazanmak için isteğinizi maksimum düzeyde sergilemezseniz en üst düzey performansınızı gösteremezsiniz. Bu nedenle kulübümüzden ve taraftarlarımızdan özür dilemeliyiz. İleri, derecede kötü performanstan dolayı özür dilemeliyiz.

  • Hayran
  • Mutlu
  • Üzgün
  • Kızgın
  • Sıkıcı
  • Korkunç

Benzer içerikler


Spor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir