İçeriğe geç
Arama Yapıldıkça Ağaç Dikilmesini Sağlayan Ecosia Arama Motoru

Bir Günlük Uçuş Eğitimi

Bir Günlük Uçuş Eğitimi
Uçmaya hevesli biri olmanıza rağmen eğitimini alamamış, zaman içerisinde bu imkâna erişememiş biri iseniz o zaman artık bununda bir çaresi var.

Sizi bir pilot yapmayı amaçlamayan ancak uçmak ve bir uçağın pilot kabininde olmak isteyen biri için oldukça kolay olan bir günlük uçuş eğitimi artık oldukça kolay erişilebilir bir hale geldi.

Özel sektörde ki eğitim firmalarının çoğalması ile size 1 günlük uçuş eğitimi verilmesi ve birçok temel bilgi ile donatılmanız mümkün. Hatta elinde imkân bulunan firmalar sayesinde bir günlük uçuş eğitimi sonrasında uçağa binerek gerçek bir uçağı yanınızda gözetmenle birlikte uçurmanız da mümkün hale gelebilir.

Bu imkânlar artık yavaş yavaş hayatımıza girmeye başladı. Bundan 10 sene önce değil bir günlük eğitim almak bir günlük gezi yapmak bile büyük bir şans olarak görülebiliyordu. Ancak artık sistem değişti. İsteyene istediğinin sunulduğu bir ekonomik pazar aktif edildi.

Elinizde imkân ve çevrenizde bu şekilde 1 günlük uçuş eğitimi veren bir firma varsa bir hafta sonunda zamanınızı buraya ayırarak sizde pilotluk eğitimi alabilirsiniz. Hatta belki de ilerleyen yıllarda kendinize özel küçük bir uçak alarak seyahatlerinizi bir araba kullanır gibi kendiniz yapabilirsiniz.

Tabi ki şu aşamada bu imkân birkaç il ile sınırlı gibi görünüyor. Bu tarz eğitim firmalarının her ilde olmaması, hatta şu aşamada her ilin kendine ait bir havaalanının bile olmaması sebebiyle kısıtlı sayıdaki ilde bu eğitimleri alabilir ve 1 günlük uçuş eğitimi programlarına katılabilirsiniz.

Ama istedikten sonra bazı şeylerin bu kadar küçük engellerin önüne geçeceğini de düşünmüyorum. Başka bir de bile olsa 2 gece bir otelde zaman geçirip, sabahları da eğitim alacak şekilde hayatınızın bir hafta sonunu bu eğitime ayırmanız çok da zor değil.

  • Hayran
  • Mutlu
  • Üzgün
  • Kızgın
  • Sıkıcı
  • Korkunç

Benzer içerikler


Bilgi

Bir Günlük Uçuş Eğitimi Yorumları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir