Açıköğretim Ortaokul Kayıtları Ne Zaman Başlıyor 2019

2 ay önce 0
Açıköğretim Ortaokul Kayıtları Ne Zaman Başlıyor 2019

Açıköğretim Ortaokul Kayıtları Ne Zaman Başlıyor 2019

Açıköğretim Ortaokulu kayıtları başladı. 2. Dönem Kayıt Yenileme işlemleri başladı, öğrenciler kayıt yenileme işlemlerini 06 Şubat 2019 Çarşamba gününe kadar yapabilecek.

Başvuru ve kayıt yenileme, Halk Eğitimi Merkezi ve Mesleki Eğitim Merkezi Müdürlüklerinde yapılabilir.

Gazilerle çocuklarından ve şehit yakınlarından kayıt ücreti alınmaz.

Açıköğretim Ortaokul 3 dönem kayıt yapılmakta ve bir dönemin kayıt tarihini kaçıran sadece o dönemin sınavına giremez ancak bir sonraki dönemin sınavına kayıt yaptırırsa girebilir. Örneğin; 1. dönemin kayıt tarihini kaçıranlar 2. dönemin sınavına katılabilir, 2. dönemin kayıt tarihini kaçıranlar, 3. dönem sınavına katılabilir.

Kayıt yenileme kılavuzu:
https://aio.meb.gov.tr/meb_iys_dosyalar/2019_01/10135847_AYk_YYretim_Ortaokulu_2018-2_KAYIT_YENYLEME_30_TL_03.01.2018_klavuzu.pdf
Kayıt yenileme kısa adresi: https://clck.ru/F3FVC

1 yılda 3 sınav dönemi uygulamasıyla her sınav sonunda bir üst sınıfa geçme kolaylığı sağlandığından, girilen dönem sınavına ait dersin bütün ünitelerinden sorumlu olunacaktır.

Açıköğretim Ortaokuluna kesin kayıt işlemi yapan öğrencilerden ilkokul mezunu olanlar 6. Sınıftan, İlkokul 4. Sınıfı bitirenler 5. Sınıftan, İkinci Kademe okur-yazar belgesi olanlar, 6. Sınıftan eğitime başlarken ilkokul mezunu olan Ustalık, Kalfalık, Usta Öğreticilik Belgesi olanlar ise 7. Sınıftan başlar.

Engelliler de Açıköğretim Ortaokulu hizmetlerinden faydalanabilir. Sınav dönemlerinde bu öğrenciler örneğin; ortopedik engelli öğrenciler giriş katında sınava alınır.

Açık Öğretim Ortaokulundan mezun olan öğrenciler tamamlama belgelerini dönem sınavlarından sonra yaklaşık 1,5-2 ay içinde, Halk Eğitimi Merkeziyle Mesleki Eğitim Merkez Müdürlüklerinden alabilir.

Açık Öğretim Ortaokuluna Kimler Başvurabilir?
MEB Örgün eğitim kurumları için her yıl belirlenen eğitim-öğretim yılının başlangıç tarihi, Açık Öğretim Ortaokuluna ilk kayıtlarda aranacak yaş sınırını belirler. Eğitim-öğretim yılı başlangıç tarihi itibarı ile 14 yaşından gün alanlar ilk kayıt başvurusunda bulunabilir ancak;
İl veya İlçe Özel Eğitim Hizmetleri Kurul Kararı belgesinde Açık Öğretim Ortaokuluna gidebilir kararı olanlardan;
Islah evinde kalanlar,
Tutuklu veya hükümlü olanlar,
Yurt Dışı Programlarına kayıt yaptıranlar(Yurtdışı programına kayıt yaptırıp, daha sonra Türkiye programına geçmek isteyenlerde mecburi öğrenim çağı dışına çıkmış olma şartı aranır), yaş sınırı aranmadan ilk kayıt başvurusunda bulunabilir.

  • Hayran
  • Mutlu
  • Üzgün
  • Kızgın
  • Sıkıcı
  • Korkunç
Hangi Marka Hangi Ülkenin | Amerikan Malları Listesi